Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve gayrı olgunlaşmamış cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyen bir olgunlaşmamış bilgi dalıdır. Bu bilgi dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanların evetşamlarına semt veren bir mesafeç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çhileışmalarında, çeşitli olgunlaşmamış cisimlerinin insanların yabanlık özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar çoklukla Burç Yorumları adı altında dokumalır.

  • Astrologlar, tevellüt tarihleri, tevellüt saatleri ve tevellüt yerleri üzere şahsi detayları kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında düz adımları atmaları midein tavsiyelerde bulunur ve uğur gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temaşa fail ayin burçları ve tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak belde hileır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Mevlit hariktalrında farklı alanları temaşa fail evlerdir.
Ayın Burçları Ayın yıl ortamında hangi burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan çecik şeklinde bir olgunlaşmamış haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanların hayatlarına semt veren bir disiplindir. Zaman üstelik insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine mehabetli alaka göstermektedirler. Bununla beraberinde astrolojinin uygulanması ve kullanımı dair belli başlı görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri alegori getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoklukla tevellüt haritası yorumlamak, yabanlık analizi olmak, aşk ve münasebet astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, sağlık astrolojisi üzere konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin varlıkındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne kadar başarılı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Mevlit haritası yorumlamak, astrologların en esas görevlerinden biridir. Kişinin tevellüt evveliyatına, saatine ve alegori bakılırsa hazırlanan tevellüt haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin kategorik bir doğacak tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan üzere başarılı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı bulunduğunun kızılı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için henüz şu denli malumat sahibi çıkmak istiyorsanız, birbunca terimle katlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin midein Astroloji Terminolojisi’ni esrarkeşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve tevellüt haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi midein kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan kuzey grupları olarak görülür. Burçlar, bir tevellüt evveliyatına bakılırsa belirlenir ve birbunca kişiye bakılırsa yabanlık ve gelecekteki vakalar için malumat verebilir.

  2. Aslan Burcu: Alelumum 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlamış olur midein kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöerkek ve özgüvenli yabanlık özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay Burcu: Mevlit haritasında Ay’ın olduğu burçtur. Ay burcu, bir kişinin duygusal yönden ne hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı üzere evetşyalnız şekline en eder.

Burç yorumlaması için çok şu denli malumat sahibi çıkmak midein, astroloji terminolojisine aşina çıkmak önemlidir.

Fehva Mealı
Mevlit haritası Bir kişinin tevellüt simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Mevlit simultane yükselen burçtur. Kişinin kendini tabir etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için malumat verir.
Natal harita Mevlit hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin varlıkındaki vakalar ve yabanlık özellikleri ile ait ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde faaliyet ederken bir diğer gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin varlıkındaki etkilere en edebilir.
Retrolar Bir gezegenin semtünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değişimlere en edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak az buçuk çaba gerektirse de, düz bir şekilde kullanıldığında, yabanlık analizi, doğacak tahmini ve henüz katı çok mevzu için malumat ita dair nispeten değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir