Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, şiddetli lisans eğitimini Güçlü Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Düzenleme kayranında İstanbul Münevver Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bölümünde marka yapılışu, yönetimi, önemli marka planlaması ve Türkiye’de ilk yol önemli üniversite kurumlarının Master Franchise bünyelanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze kadar eğitim bölümünde sülale olarak birşunca markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En yüce ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden mirlayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, zanaat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası aktif çkırmızıışmalar yürüten KALKO, birşunca futbol, sepet topu bendeübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde mahal aldığı Mehabetliçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin semtı dizi Türkiye’nin en yüce özel okul ve kurs derneği olan TÖDER’de 6 senedir dümen kurulunda mahal almaktadır.

KALKO, eğitim kayranında yaptığı başarılı başlangıçimlerden dolayı birşunca toplantı, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Eğitim bilimi Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında eğitim kayranında projeler yürütmektedir. Her yıl birşunca öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve beş ile yanında öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Eğitim bilimi Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir